NAŠE SLUŽBY

ARTERA ATELIER s.r.o. je oceňovaná architektonicko-urbanistická a projekční kancelář zajišťující komplexní služby ve stavebnictví se zaměřením na projekty většího rozsahu typu obytné soubory, administrativní centra apod. Zaměřujeme se na návrh i realizaci, architektonickou koncepci, zpracováváme úplnou projektovou dokumentaci, zajišťujeme činnost inženýrskou a investorskou, technický a autorský dozor, vedení, koordinaci a realizaci staveb, zhodnocení nemovitostí, realitní činnost, komunikaci s klienty a další. Naše stavby se vyznačují vysokou přidanou hodnotou, jsou kvalitní, nadčasové, chytře řešené, trvanlivé a uživatelsky velmi přívětivé.

Díky získaným zkušenostem z desítek úspěšných realizací, vysoké produktivitě práce použitím softwaru Graphisoft ArchiCAD umožňujícího 3D kontrolu projektu již v průběhu návrhu, originalitě a individuálnímu přístupu, nabízíme vysoký standard výše zmíněných služeb. 
 

O SPOLEČNOSTI

Architektonická a projekční kancelář datuje svou činnost již od roku 1992.
Členové týmu společnosti ARTERA ATELIER s.r.o. jsou autory a mnohdy i pověřenými investory více jak 2 000 bytů a to v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Zlíně, Olomouci, Přerově, Teplicích, Českých Budějovicích, Bratislavě, Žilině a dalších městech.

Naše společnost byla v zastoupení svých členů na některých stavbách i investorem,
který financoval a prodával byty v následujících lokalitách:
 

  1. Pahorek v Olomouci - Hejčíně - 42 bytových jednotek
  2. Kaskády Nová Ulice v Olomouci – 500 mil. Kč
  3. Tabulový vrch v Olomouci – 950 mil. Kč
  4. Kaskády Hejčín v Olomouci – 150 bytů
  5. Polyfunkční dům Sokolská 5 v Olomouci – 70 mil. Kč
  6. Kaskády Hranice (spoluinvestor) – 110 bytů

 

Na stavbě v Hranicích (3x 36 bytů) jeho tým rovněž plnil funkci generálního dodavatele stavby – koordinátora všech dílčích profesí, a to s výrazným technickým a ekonomickým úspěchem. Tato stavba byla rovněž nominována v celostátní soutěži na titul Stavba Roku. Všechny jeho týmem řízené stavby a jejich byty byly vždy beznadějně prodány a patří k nejlépe prodávaným bytům na realitním trhu.

 

Společnost má dva jednatele
a to Ing. arch. Ladislava Opletala a Ing. arch. Miroslava Strnada.

 


Ing. arch. Ladislav Opletal

Architekt Ladislav Opletal je absolventem fakulty architektury a urbanismu Vysokého učení technického v Brně se zaměřením na stavby bytových komplexů a urbanismus. Svou první projekční kancelář založil již v roce 1992. Dále založil několik developerských společností a řadu bytových družstev pro výstavbu obytných areálů a jednotlivých staveb. Mimo jiné se podílel na projektové přípravě 2 000 bytů, a to nejen v Olomouci, ale i v Praze, Brně, Plzni, Bratislavě, Žilině a dalších městech. Mezi nejzajímavější projekty patří administrativní věžový dům BEA centrum v Olomouci. Z developerské činnosti společností a družstev pak výstavba areálů Kaskádových domů® v Olomouci o celkových investičních nákladech cca 1,5 miliardy korun.

Ladislav Opletal má široké pole působnosti. Navrhuje rozmanité typy architektury – od interiérů, rezidenčních objektů, kancelářských budov až po obchodní či hotelová centra a objekty veřejné vybavenosti. Projektuje novostavby i rekonstrukce. V rámci každého projektu se mimo jiné zabývá urbanistickým řešením a kultivováním veřejného prostoru v dané lokalitě. Jeho architektura je založena na přehledných formách, na soustavném dialogu mezi vnitřním a vnějším prostorem a na výrazné transparentnosti přinášející přirozené světlo do interiéru. Každá stavba je současně doplňována zelenými plochami, zeleň je často uplatňována také jako prvek tvořící nedílnou součást návrhu.

Jeho motto je žít a pracovat na 100 procent. Neříká, že to vždy jde a že je to snadné. Rozhodně se o to ale celý život snaží, protože nemá rád polovičaté věci. Pocit uspokojení zažívá tehdy, když ví, že do toho dal opravdu všechno – ať v práci či v běžném životě. Ve volném čase se věnuje rekreačním sportům, zejména turistice, jachtingu a lyžování.

 

 


Ing. arch. Miroslav Strnad

Architekt Miroslav Strnad je představitelem moderní generace českých architektů. Během studií absolvoval cestu do Severní Ameriky, kde se zajímal o stavby F. Gehryho. Nejcennější zkušenosti zde však získal studiem přírody amerických národních parků. Po absolvování brněnské architektury s vyznamenáním zvítězil v prestižní celorepublikové architektonické soutěži Kaplicky Internship.

Pracovní zkušenosti získal v Tokiu v architektonickém ateliéru Makiko Tsukada Architects, kde se naučil novým možnostem práce s prostorem a světlem a porozuměl smyslu pro materiál a detail. Již během tohoto pobytu se vzdáleně věnoval menším zakázkám v Česku. Z Japonska odjížděl fascinován moderní architekturou pohledového betonu a skla.

Další cennou zkušeností byl rok strávený v Londýně v jedné z největších britských architektonických kanceláří Allies and Morrison. V týmu architektů a inženýrů se prací na velkých projektech (urbanistickém návrhu městské čtvrti NEW CAMBRIDGE nebo univerzitní budově LCF LONDON) zdokonalil v komplexním přístupu navrhování a ve schopnostech vyhledávání a vyhodnocování alternativních řešení.

Po návratu ze zahraničí zakládá s Ing. arch. Ladislavem Opletalem společnost ARTERA ATELIER s. r. o. se sídlem v Olomouci. Jeho stavby jsou kontextuální a vyznačují se silným čitelným konceptem. Navrhuje stavby moderní, funkční, čisté, účelné, chytré ve smyslu efektivního využití zdrojů, charakteristické svou dlouhodobou životností a vždy vhodného měřítka. V jeho portfoliu projektových realizací se nachází i větší stavby a soubory.

Miroslav Strnad má rád architektonické výzvy. Ke každé úloze, která je mu svěřena, přistupuje individuálně, vizionářsky a svědomitě. Preferuje možnost provést projekt všemi fázemi přípravy i realizace.
 

 

 

 

Jedním z úspěšných projektů jsou KASKÁDOVÉ DOMY®

Kaskádové domy® s terasami jsou fenomén. Jejich atraktivita pro klienty tkví již v samotné koncepci. Byty mají prostornou terasu vycházející z filozofie uspořádání místností rodinného atriového domu.

Kombinace výhod, mezi něž patří možnost parkování v objektu, chráněné soukromí a otevřený výhled do okolí plného zeleně, vytváří kvalitní bydlení srovnatelné s komfortem rodinného domu. Mnohaletým vývojem a optimalizací domu kaskádového typu se zároveň podařilo najít řešení zajišťující ekonomickou a rychlou výstavbu. Bytové domy kaskádového typu jsou autorsky chráněny průmyslovým vzorem PVZ 2001-33578.

 

Náš základní tým, doplněný řadou externích spolupracovníků, je tvořen:

Ing. arch. Ladislav Opletal
Ing. arch. Miroslav Strnad
Ing. arch. Kateřina Dudíková
Ing. arch. Dominik Zvelebil
Ing. Tomáš Pressburger
Marek Smékal
Dan Krejčí
Marta Bulinská
Yu-Chen Strnadová
Radim Bulinský
Ing. Hana Tomaštíková
Mgr. et Mgr. Martin Tomaštík
Kateřina Bendová
Lenka Machancová

 

REFERENCE

U Hradiska, Olomouc, 2022

Rezidence Kašparova, Olomouc, 2021

RD Pod Obřím Vrchem, Karlovice, 2021

BD Lamely Příbor, Příbor, 2021

8 RD Chomoutov, Chomoutov, 2021

Loggias Kotíkovská, Plzeň, 2021

Přestavba domu Štoky, Štoky, 2021

Přestavba Váhostav Žilina, Žilina, Slovensko 2020

Kaskády Nový Jičín, Nový Jičín, 2020

Laboratoř růstových regulátorů, Olomouc, 2019

Faunapark Čestlice, Čestlice, 2019

Kaskády Hranice, Hranice, 2018

OC Glacier, Čestlice 2018

Rezidence Fanderlíkova, Prostějov, 2017

Kostel Seslání Ducha Svatého, Brno, 2017

Spiral tower hotel, Praha, 2015

Bytový komplex Na Chmelnicích, Plzeň, 2015

Rodinná rezidence Praha, Praha, 2015

Polyfunkční dům Sokolská 5, Olomouc, 2015

Rodinné domy Hejčín, Olomouc, 2015

Nová škola Chýně, Chýně, 2015

Duchovní centrum Spirituália, Olomouc, 2015

Rekonstrukce historického domu, Olomouc, 2015

Wellness hotel Repechy, Repechy, 2014

Rekonstrukce letištní budovy, Brno, 2013

Rekonstrukce a dostavba farmy, Vlčnov, 2012

Vila Pisárky, Brno, 2012

BEA centrum Olomouc, Olomouc, 2011

Polyfunkční dům Tabulový vrch Olomouc, Olomouc, 2008

Kaskády Hejčín Olomouc, Olomouc, 2008

Obytný soubor Tabulový Vrch, Olomouc, 2008

Kaskády Šternberk, Olomouc, 2008

Lokalita Pražská - východ, Olomouc, 2007

Obytný soubor Nová Ulice, Olomouc, 2006

Bytový dům Fischerova, Olomouc, 2005

Obytný soubor Žilina, Žilina, Slovensko, 2005

Obytný soubor Nové Sady, Olomouc, 2004

Bytový dům Olomouc, Olomouc, 2004

Bytové domy Bratislava, Bratislava, Slovensko, 2004

Kaskádové domy Brno, Brno, 2004

Obytný soubor Hranice, Hranice na Moravě, 2003

Obytný soubor Pardubice, Pardubice, 2003

Kaskádový dům Zlín, Zlín, 2003

Administrativně obchodní komplex TESCO, Olomouc, 2001

Kaskádový dům Přerov, Přerov, 2001

Bytový dům Pyramida, Olomouc, 2000

Bytový dům pro Spojené arabské emiráty, Spojené arabské emiráty, 2000

Obytný soubor Barrandov, Praha, 1999

Přednádražní prostor v Olomouci, Olomouc, 1999

Bytové domy Konstruktiva, Praha, 1999

Kaskádové domy České Budějovice, České Budějovice, 1998

Kaskádové domy Teplice, Teplice, 1997

Bytový komplex Velká Ohrada, Praha, 1996

Administrativní komplex TESCO - GEODES, Olomouc, 1995

Úprava areálu Pavelčákova-Lafayetova, Olomouc, 1994

Kaskádové domy Ostrava, Ostrava, 1994

Bytový dům Pahorek, Olomouc, 1992

Slovnaft Bratislava, Bratislava, Slovensko, 1989

 

 

 

Cascade building sketch